Exkurze do cukrovaru Dobrovice

4. květen 2017

Na začátku května jsme se jako třída (3.B) vypravili na exkurzi do Dobrovice, malého města, které leží nedaleko Mladé Boleslavi. Vyjeli jsme ráno z Prahy, přestoupili v Nymburku, dojeli do Dobrovice a poté jsme hezky po svých došli do cukrovaru a lihovaru, kde jsme absolvovali exkurzi. Cukr se v Dobrovici vyrábí nepřetržitě již od roku 1831. Zajímavostí je, že tento cukrovar by byl schopen cukrem zásobit půlku ČR.

Po prohlídce areálu, kde jsme byli obeznámeni s tím, jak vše při výrobě funguje, jsme se přesunuli do muzea, v němž jsme se dozvěděli o historii podniku.

Exkurze byla obohacující, ale také náročná, takže jsme se hned po skončení s chutí přesunuli do místní restaurace na oběd, který byl moc dobrý. Jediná věc, která nás poměrně zaskočila, byl fakt, že svíčková byla levnější než smažený sýr. Aspoň víme pro příště, že česká kuchyně je prostě volba číslo jedna...

Bylo fajn se zase jednou dostat z každodenní rutiny někam na vzduch a získat nové informace. I přesto, že poslední dny bylo počasí vskutku aprílové, měli jsme nádherně, což ještě umocnilo prožitek z výletu.

Johana Baráková

Zobrazeno 692 krát Naposledy změněno pondělí, 12 červen 2017 09:59

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám