Zastupitelstvo mladých Prahy 8

8. červen 2017

Dva z našich studentů jsou členy studentského zastupitelstva městské části Praha 8. I díky tomu nás oslovil odbor místního rozvoje, zda bychom se nechtěli zapojit do akce Palmovka – Vize 30. Několik studentů se zúčastnilo s architekty Tittlem a Návratem komentované prohlídky Palmovky a semináře na téma urbanismus, který se konal přímo v naší škole.

Studentské prezentace na téma co zlepšit a co zachovat byly 5. června 2017 v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje vystaveny při zahájení venkovní expozice „Palmovka dnes. A jak dál?“ Ale nejen to. Naši studenti se na celé dopoledne stali průvodci žáčků okolních ZŠ, kteří se přišli na výstavu podívat. Velký úspěch slavila i výstava fotografií, kterou při dějepisném semináři naši studenti připravili. Vybrali zajímavá místa v oblasti Palmovky a dali vedle sebe fotografii historickou a současnou.

Místo, kde všichni studujeme a pracujeme, má opravdu unikátní genius loci. Velmi nás překvapil stav, v jakém je např. libeňská synagoga. Určitě by si zasloužila brigádu a důkladný úklid, než se dočká rekonstrukce.

Z. Dobrozemská

https://www.praha8.cz/Akce-k-Evropskemu-tydnu-udrzitelneho-rozvoje-Udrzitelne-o-Neudrzitelne-Palmovce-05-06-2017.html

Zobrazeno 841 krát Naposledy změněno čtvrtek, 27 červenec 2017 19:28

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám