Sportovní den školy

29. červen 2017

Dne 28. 6. 2017 se na kurtech pražského Meteoru konal jubilejní 10. ročník volejbalového turnaje tříd naší školy. V rámci sportovního dne se zúčastnily všechny třídy prvního, druhého a třetího ročníku a v několika utkáních byl k vidění velice pohledný volejbal. Družstva byla nejdříve rozdělena do tří skupin, ve kterých měl vždy každý ročník jednoho zástupce, skupiny ovládly třídy 3.A, 2.B a 1.A, které postoupily do tříčlenného finále. Třídy, které do finálového klání nepoustoupily, soutěžily o umístění ve skupinách o 4.-6. a 7.-9. místo. Na devátém místě se umístila třída 1.B, před nimi po jedné výhře ve skupině o umístění skončila 3.C a vítězem této skupiny a celkové 7. místo získala třída 1.C. Ve skupině o 4.-6. místo bojovaly třídy 2.A, 2.B a 3.B a nejlépe si vedl zkušený tým 3.B, který neměl daleko ani k postupu do finále, ale nakonec jejich výkony stačily pouze na 4. místo. Na 5. místě se pak umístila 2.C, která za sebou na 6. místě nechala třídu 2.A. Největší drama přišlo v zápasech finálové skupiny, kde po roce opět došlo na souboj mezi 3.A a 2.B, v napínavém zápase byl opět úspěšnější tým z druhého ročníku, který si později poradil s prváky a obhájil loňské prvenství. Na 2. místě po výhře nad 1.A (také stejně jako loni) skončila třída 3.A, a tak bronzové medaile bral právě mladý tým 1.A. Celý turnaj se nesl v duchu fair-play, všichni si ho užili a určitě je na místě poděkovat pedagogům za jeho uspořádání. Jmenovitě pánům profesorům Kettnerovi a Kanovovi a paním profesorkám Jirousové a Vítové.