Florbalový turnaj – 16. ročník

15. leden 2018

Náš vánoční florbalový turnaj se konal 18. a 21. 12. 2017 ve sparťanské hale Podvinný mlýn. Turnaje se zúčastnilo 96 studentů a pod vedením pana profesora Kettnera předvedli skvělé výkony.

Pondělí 18. 12. 2017

S panem profesorem Kettnerem jsme se sešli už před sedmou hodinou ráno.  Naši hráči se připravili a po nástupu, kde nám pan profesor popřál štěstí, turnaj konečně odstartoval.

Dopolední zápasy proběhly mezi prvním a druhým ročníkem a hráči předvedli velice kvalitní hru, objevilo se i pár nečekaných zákroků, které si vysloužily potlesk přihlížejících diváků. I přes srážku dvou hráčů a příjezd sanitky se hráči nevzdali a pan profesor Kettner se situaci rychle přizpůsobil. Třída 1.B svou bojovností ohromila i ostatní zúčastněné hráče. Naproti tomu skupinu druháků suverénně ovládla třída 2.C. Právě tyto dva týmy se probojovaly do dalšího kola turnaje.

Ve 13 hodin se sešli hráči třetího a čtvrtého ročníku, aby připravili odpolední klání. V odpoledních hodinách byli studenti více strhaní a i na pana profesora a jeho pomocníky pomalu padala únava, přesto se hra vydařila a celkovou atmosféru podpořilo i plané poplašné hlášení, které se spustilo během posledního zápasu; studenti se pak více uvolnili a turnaj pokračoval dál. Zápas, který právě probíhal, byl nakonec tak vyrovnaný, že se rozhodovalo až na nájezdy. Po několika skvělých brankářských zákrocích nakonec postoupila 4.A a v jejich cestě do finále je doprovodila i 4.C.

Čtvrtek 21. 12. 2017

Finále turnaje se zúčastnily čtyři týmy – 1.B, 2.C, 4.A a 4.C. Některé týmy byly doplněny o hráče z jiných tříd stejného ročníku, aby si všichni studenti zahráli a plně využili čas a prostory, které nám hala poskytla. Se všemi změnami v soupiskách byli hráči seznámeni na přípravných schůzkách zástupců týmů. V prvním zápase se utkala 1.B s 4.A a oba týmy bojovaly opravdu statečně, nakonec ale zvítězili zkušenější a postup získala 4.A. V zápase 2.C a 4.C mohli diváci vidět opravdu vyrovnanou hru, ale ke konci se míče ujala dvojice Chudá a Bodlák, která společně dovedla 2.C k vítězství. Atmosféru finálového dne skvěle doplnilo publikum, které ve svém bouřlivém fandění nepolevilo ani u zápasu o 3. místo. V tomto napínavém utkání se nováčci z 1.B skutečně překonali a vybojovali si místo na stupních vítězů.

Nejočekávanější zápas dne a snad i celého turnaje – finálový boj o 1. místo. První gól se podařil 2.C, téměř vzápětí však 4.A vyrovnala a stav 1:1 se držel po dlouhou dobu hry. Teprve po poslední pauze se 2.C podařilo poslat míč do branky a skóre se konečně rozhýbalo. Následovaly dva další góly 2.C a stav se posunul na 4:1 pro druhý ročník. S tím se ale přemotivovaní čtvrťáci nechtěli smířit a pokusili se zápas vyřešit rozbroji mezi hráči. Celý incident se odehrál bez zranění, ale na jeho konci neměla 4.A dostatek hráčů, a tak nakonec zápas vyhrála třída 2.C kontumačně 5:0. I přes tento malý nešvar se turnaj odehrál v přátelském duchu a věříme, že si jej všichni zúčastnění pořádně užili.

Na závěr bychom chtěli poděkovat organizátorovi - panu profesoru Kettnerovi - za všechnu práci a čas, který našemu vánočnímu turnaji věnoval…

Anička Jíchová, Matyáš Novotný, Terka Millková a Kuba Vávra z 2.A

Zobrazeno 729 krát Naposledy změněno pondělí, 15 leden 2018 12:55

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám