Praxe v životě

19. duben 2018

V pondělí 16. 4. 2018 byl pro studenty 2. ročníku uspořádán program z oblasti kariérového poradenství. První oblast se týkala podnikání v praxi, druhý tematický celek byl z oblasti policejní práce.

Tematický celek Můžeš podnikat byl zaměřen na začátky podnikání a založení vlastní firmy. Založení a postupné rozvíjení firmy představil pan Michal Šrajer. Ten založil a dále rozvíjel vývojářskou firmu mobilních aplikací INMITE. Druhým hostem byl pan Antonín Kokeš, jenž založil společnost ALBI, která začala výrobou a prodejem pohledů a přání. V současné době má Albi vlastní síť prodejen s deskovými hrami a dárkovými předměty. Dalším projektem je založení vlastního pekařství.

Druhou oblastí bylo seznámení studentů s prací Policie ČR. Hostem byli vrchní komisař kpt. Bc. Jiří Kaftan a npor. Mgr. Jiří Petřík s paní Hanou Jaškovou z personálního oddělení. Studenti se seznámili s náplní práce jednotlivých útvarů – od místního oddělení přes pohotovostní jednotku až po kriminální policii či útvar rychlého nasazení.

Na tento obsahový celek bude navazovat praktický workshop, který se uskuteční na konci tohoto roku. Praktického workshopu se už v březnu zúčastnila skupina zájemců z 3. a 4. ročníku; účastníci hodnotili program velice pozitivně.

Oba tematické celky studentům představily reálný pohled do praktického života.

Zapsal: Stanislav Kettner

Zobrazeno 523 krát Naposledy změněno úterý, 27 srpen 2019 10:09

Galerie Obrázků

Více z této kategorie:

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám