Den fyziky na GULZu

18. září 2018

Dne 18. 9. 2018 jsme ve spolupráci se studenty a doktorandy z Matematicko-fyzikální fakulty UK uspořádali dopoledne plné experimentů. Pásmo pokusů bylo určeno pro naše žáky ze všech tříd druhého ročníku a žáky, kteří navštěvují seminář fyziky a informatiky. Studenti z „matfyzu“ předváděli pokusy zaměřené zejména na elektřinu a magnetismus, stavy vysokých a nízkých teplot, optiku apod. Naše žáky velmi zaujaly pokusy s kapalným dusíkem, se supravodivostí a nadchli se i pro „ohňovou show“, kdy si sami vyzkoušeli, jak se krotí oheň. Na konci každý žák dostal zmrzlinu vyrobenou na místě pomocí kapalného dusíku. Žáci se mohli přesvědčit, že fyzika nejsou pouze nudné vzorce, ale dokáže i pobavit.

Milan Kotulek

Zobrazeno 369 krát Naposledy změněno středa, 19 září 2018 06:18

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám