Den jazyků ve znamení slovenštiny

1. říjen 2018

V úterý 25. září 2018 se v naší škole konal již počtvrté projektový Den jazyků, který byl letos při příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa zaměřen na slovenštinu a Slovensko.

Studenti řešili úkoly z historie, tradic, geografie i umění Slovenska, ochutnali tradiční slovenské i československé speciality a vyslechli si slovenské populární písně v podání našeho školního sboru pod vedením prof. Anett Kobak. Zhlédli také hudební vystoupení slovenských studentek z Gymnázia v Popradu, které k nám zavítaly spolu se svým spolužákem-reportérem a panem profesorem Zdenom Suchým a představily nejen slovenskou populární hudbu, ale i slovenské lidové písně a kroje.

Naši slovenští hosté již v pondělí po svém příjezdu měli možnost vidět stověžatou Prahu z výšky Petřínské rozhledny, pobavili se v Zrcadlovém bludišti na Petříně a v úterý absolvovali prohlídku Libeňského zámku, nahlédli do libeňské sokolovny a alespoň zvenčí si prohlédli kostel sv. Vojtěcha.

Doufáme, že bohatý program všechny pobavil a potěšil, a tak nezbývá, než se těšit zase na příští rok ve znamení jiného cizího jazyka.

O. Brandtová a A. Kobak

Zobrazeno 364 krát Naposledy změněno středa, 10 říjen 2018 08:19

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám