Minifotbal

22. říjen 2018

Dne 26. září 2018 jsme se zúčastnili fotbalového turnaje mezi středními školami. Konkrétně se jednalo o soutěž v tzv. minifotbale, který lze považovat za jakousi „zmenšeninu‘‘ klasického fotbalu. Turnaj proběhl v areálu Pražačka za přívětivého, ale přece jen trochu chladného podzimního počasí.

K prvnímu utkání jsme přistoupili velmi zodpovědně a na úvod jsme rovnou získali tři body po výhře 1:0 nad VOŠ a SZŠ Alšovo nábřeží. Výhra nám zařídila dobrou náladu a zjistili jsme, že je rozhodně na čem stavět. Ve druhém a zároveň posledním zápase této tříčlenné skupiny nás čekala škola Gymnázium Českolipská, nad kterou jsme opět zvítězili - dokonce ve druhém poločase už jen hlídali výsledek nám vyhovující - 3:0. Tyto dvě výhry nám zajistily postup do semifinále, kde na nás čekal houževnatý tým OA Dušní. Průběh zápasu se nám vymkl z rukou, v poločase už jsme prohrávali 0:2. V druhé půli se ovšem změnil přístup, začali jsme opět hrát jako tým a v posledních minutách dokázali vyrovnat stav na 2:2. Toto strhující utkání musel rozhodnout penaltový rozstřel neboli penalty, které byly otázkou loterie, síly ale i mentality jednotlivých kopajících. Nakonec se bohužel radoval tým soupeřů, tím pádem jsme museli turnaj opustit.

Vůbec jsme se ovšem neměli za co stydět, a ačkoliv jsme v průběhu turnaje měli ambice vyšší, nezbývalo nám než gratulovat soupeři. Jak se říká: sláva vítězům, čest poraženým. A já si myslím, že čest a respekt nám musel uznat každý, protože jsme měli letos tým sehraný a skvěle rozložený. Myslím, že se naše hra líbila. Na závěr bych chtěl všem členům týmu (Václav, Matouš, Jirka, Martin, Jakub, Matěj, Michal, Tonda a pan profesor Kettner) poděkovat za přístup a reprezentaci naší školy.