Exkurze do botanické zahrady

13. květen 2019

V pátek 3. května 2019 jsme se zúčastnili exkurze do botanické zahrady v pražské Troji. Kolem deváté hodiny jsme se všichni sešli u vchodu do botanické zahrady, kde jsme dostali instrukce o průběhu dne. Dále nám byla panem profesorem Čermákem zadána práce ve skupinách, kterou jsme měli během naší exkurze splnit.

Měli jsme přibližně čtyřicet minut na to, abychom splnili co nejvíce úkolů, mezi které patřilo focení selfie u různých druhů rostlin. Nebylo to pro nás vůbec lehké, protože nám práci ztěžoval mírný déšť.

V deset hodin jsme se vydali do nedalekého skleníku Fata Morgana, kde na nás již čekala paní průvodkyně. Procházeli jsme všemi třemi částmi a v každé jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Naši pozornost nejvíce upoutali poletující motýli, kteří byli tématem celé výstavy, a my jsme si je mohli detailně prohlédnout. Doufali jsme, že si alespoň někomu z nás sednou na rameno, ale bohužel se tak nestalo.

Po hodině a půl naše exkurze ve skleníku skončila a my, plně nabiti novými informacemi, jsme byli velmi rádi, že jsme na čerstvém vzduchu, protože ve druhé části jsme mohli zažít, jak teplo a dusno je v oblasti tropického deštného pralesa.

Jelikož jsme ráno nestihli vyfotit všechny oblasti a rostliny v botanické zahradě, museli jsme tam opět zavítat. To už nám naštěstí počasí přálo.

Velmi pěkná byla expozice japonské zahrady, takže jsme díky dobře časově naplánované exkurzi mohli vidět, jak je vše krásně vykvetlé a barevné.

Myslím, že konkrétně pro naši skupinu ve složení Eva Martínková, Adéla Šoborová, Bára Eisenhamerová a Elena Crivoviaziuc byl největší oříšek udělat selfie se zvířetem. Když už jsme nějaké to zvíře, v našem případě kachnu, našly, tak s námi vůbec nechtěla spolupracovat a stále odplouvala.

Jinak pevně věřím, že jsme si všichni tento den užili a budeme na něj i přes nepřízeň počasí dobře vzpomínat.

Eva Martínková, Adéla Šoborová, Bára Eisenhamerová, Elena Crivoviaziuc, 1.C

Zobrazeno 180 krát Naposledy změněno pondělí, 13 květen 2019 11:24

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám