GULZ – GYMNÁZIUM U Libeňského zámku, Praha - Filtrované položky podle data: říjen 2016
20. říjen 2016 In Archiv akcí

Dne 18. 10. 2016 navštívili studenti španělštiny dvouhodinový interaktivní program pod názvem Fiesta Flamenca aneb Křížem krážem španělskou kulturou.

V první části programu věnované nejznámějšímu španělskému hudebnímu žánru jsme viděli vynikající výkony profesionálních umělců, kteří nás pak uvedli do historie vzniku flamenka, a pod jejich vedením si studenti mohli prakticky vyzkoušet hru na „cajón“ (perkusní nástroj) i první kroky tance. Že není úplně snadné ovládat kastaněty, vějíř, „bastón“ (hůl) anebo široký šátek a udržet rytmus, se mohli přesvědčit i někteří dobrovolníci.

V druhém bloku programu studenti skládali mapu Španělska a řešili jazykový hlavolam čtyř jazyků: španělštiny, katalánštiny, galicijštiny a baskičtiny. Rozhovor vedený v posledním zmíněném jazyce slavil největší úspěch…

Během závěrečné ochutnávky „tapas“ studenti luštili křížovku osobností z nejrůznějších oblastí španělské kultury a mohli k tomu využít i čerstvě získané poznatky. Vylosovaná výherkyně Pavlína Inemanová si jako odměnu vybrala vstupenky na listopadový festival flamenka.

J. Fenclová

 

                                                                                                           

18. říjen 2016 In Archiv akcí

Studenti všech tříd třetího ročníku se v pondělí 17. 10. 2016 zúčastnili výukového programu občanského sdružení PENTHEA – Dravci v letu. V rámci programu se dozvěděli  o úloze lovců v přírodě, seznámili se s jejich biologií, ochranou a nechybělo ani předvedení letu. Studenti si mohli prohlédnout zblízka naše běžné i některé vzácné druhy dravců včetně exotických. Většina z nich létala přímo mezi studenty. Ti si vyzkoušeli i přílet na ruku; viděli také ukázku lovu atrapy. Znalosti získané z výukového programu využijí v hodinách biologie. Program studenty velmi zaujal. Těšíme se, že k nám dravci přiletí opět za rok.

R. Balounová

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám