GULZ – GYMNÁZIUM U Libeňského zámku, Praha - Filtrované položky podle data: listopad 2016
28. listopad 2016 In Archiv akcí

V rámci biologického semináře navštívili studenti třetího ročníku organizaci Tyfloservis, kde pro ně byl připraven (23. 11. 2016) velmi zajímavý interaktivní program o nevidomých. Program byl hlavně velkým poděkováním za jejich účast v charitativní sbírce Bílá pastelka, které se studenti začátkem října zúčastnili. Vyzkoušeli si Braillovo písmo, seznámili se s různými kompenzačními pomůckami, naučili se vést nevidomého přes různé překážky a nechyběla ani zkouška různých typů brýlí představujících konkrétní oční choroby. Studenti si odnesli hodně cenných informací, které využijí nejen v hodinách biologie.

R. Balounová

24. listopad 2016 In Archiv akcí

Dne 11. 11. 2016 se studenti GULZ zúčastnili úvodního kola soutěže Poprask v basketbalu. Ačkoliv byl tým vedený panem profesorem Kettnerem složený převážně z hráčů prvního ročníku, vedl si proti starším hráčům ostatních škol nad očekávání dobře, když hned v úvodním utkání porazil Gymnázium J. Heyrovského 34:4. Ve druhém zápase se naši studenti utkali v zápase o 1. místo ve skupině s Gymnáziem Na Pražačce. Utkání bylo již od začátku velmi vyrovnané. Bohužel tento souboj skončil lépe pro soupeře, který byl v koncovce úspěšnější a zvítězil o jediný bod. G Na Pražačce tudíž skupinu vyhrálo, ale i druhé místo zaručovalo postup do semifinále, kde nás ovšem čekal opravdu tvrdý oříšek - OA Kubelíkova. Tým tvořený hráči USK Praha a české reprezentace nedal našim studentům šanci a bez problémů si došel pro vítězství a postup do turnajového finále. Pro mladý basketbalový tým GULZ tak turnaj skončil, ale celkové 3. místo je nesporným úspěchem.

21. listopad 2016 In Archiv akcí

V pondělí 14. listopadu 2016 se naše družstvo florbalistů zúčastnilo krajského kola v hale DDM Na Kotlářce v Dejvicích. V prvním zápase jsme smolně prohráli s SPŠ zeměměřickou 3:6. Nutno dodat, že jsme se až díky tomuto utkání sehráli. Druhý zápas vypadal zpočátku skvěle, vedli jsme po rychlých gólech už 2:0 nad SŠ Vrbovou, ale nastal nečekaný zvrat v podobě faulů a rychlých protiútoků soupeře, po kterých naše družstvo udolal 2:10. Po zdrcující porážce na nás čekal poslední zápas o 5. místo s družstvem MSŠCH Křemencova, do kterého jsme šli všichni s odhodláním neskončit poslední, jenže smůla se našeho družstva držela zuby nehty. Celý zápas, i když byl cítit napětím a nervozitou, ukázal nespočet krásných technických akcí na obou stranách. Zpočátku velice vyrovnaný zápas se změnil ve smršť přesně umístěných střel do naší brankové konstrukce. Odvezli jsme si cenné zkušenosti, které brzy využijeme na našem vánočním florbalovém turnaji a v příštím ročníku Poprasku!

Daniel Ryjant

11. listopad 2016 In Archiv akcí

Zdravíme všechny z jazykově-poznávacího zájezdu. Jsme v Anglii, v Barnstaple v hrabství Devon. Počasí je proměnlivé - slunečno, zataženo i deštivo - to vše během hodiny. Strava skvělá (typicky anglická) a do školy se každé ráno těšíme.

Studenti 2.A, 2.B, 2.C, 3.B, 3.C, 4.A a 4.C + B. Dvořák, P. Červenská, J. Mudrová, J. Valanas, L. Vašků

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám