GULZ – GYMNÁZIUM U Libeňského zámku, Praha - Filtrované položky podle data: květen 2016
31. květen 2016 In Archiv akcí

Ve středu 25. 5. 2016 odpoledne proběhlo v Obřadní síni Libeňského zámku slavnostní předávání maturitních vysvědčení studentům třídy 4. B, třídní učitelky I. Lambeitlové, a třidy 4. C, třídní učitelky D. Vítové. Slavnostního rozloučení se studenty byli přítomni zástupci vedení školy spolu s p. ředitelem F. Kosinou a učitelé našeho gymnázia, pozvání přijal i p. Roman Petrus, starosta Prahy 8, který měl k přítomným krátký projev. Letošní maturanty přišlo podpořit nebývalé množství rodinných příslušníků a známých. Slavnostním odpolednem všechny přítomné doprovázel školní pěvecký sbor pod vedením Š. Trávníčkové (housle) a I. Tolarové (klavír).

O. Brandtová

12. květen 2016 In Archiv akcí

Nebylo náhodou, že právě v den výročí konce druhé světové války studenti 2.B společně s některými studenty z 2.C, 2.A a 3.B navštívili koncentrační tábor Mauthausen. Atmosféru koncentračních táborů nastínil již v autobuse promítaný film Schindlerův seznam. V Mauthausenu studentům připomenul tragické lidské osudy, které by neměly nikdy upadnout v zapomnění, pan průvodce na základě vzpomínek asi nejznámějšího přeživšího Simona Wiesenthala. V táboře původně vybudovaném pro práci v přilehlých žulových dolech zemřelo na sto tisíc lidí. Studenti se prošli i po nechvalně proslulých „Schodech smrti“, po nichž byli vězni nuceni nosit těžké kamenné kvádry.

Po návštěvě koncentračního tábora nás čekala zastávka v Linci, hlavním městě spolkové země Horní Rakousko. Studenti se mimo jiné seznámili s historickými dominantami města – Starou radnicí a největším kostelem v Rakousku. V závěru prohlídky města se dozvěděli, za jakých okolností vznikla Mozartova Linecká symfonie i jak se peče proslulý linecký koláč.

Poznávací zájezd provázelo po celou dobu nádherné sluníčko, které pomohlo odlehčit tíživou atmosféru koncentračního tábora. Věříme, že studenty exkurze velmi obohatila nejen o historické a zeměpisné znalosti, ale i o možnost vyzkoušet si konverzaci v němčině.

R. Balounová, J. Brožová

2. květen 2016 In Archiv akcí

Děkujeme všem zúčastněným.

J. Mudrová, I. Lambeitlová, D. Vítová

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám