GULZ – GYMNÁZIUM U Libeňského zámku, Praha - Filtrované položky podle data: červen 2016
28. červen 2016 In Archiv akcí

V pondělí 27. června 2016 se v rámci sportovního dne GULZ uskutečnil IX. ročník „Závěrečného volejbalového turnaje“.

Tradičně se turnaj uskutečnil na volejbalových kurtech Meteoru Praha 8. K účasti se přihlásilo celkem 9 družstev, zastoupeny tedy byly všechny třídy 1., 2. i 3. ročníku. Družstva byla rozdělena do tří skupin. Na zahájení turnaje jsme nastupovali trochu s obavami, protože od rána byly dešťové přeháňky, ale nakonec nám počasí přálo. V 9 hodin vypuklo sportovní zápolení o vítězství ve skupinách. Do finálové skupiny postoupila tři družstva, a to 1.B, 2.A a 3.C. Překvapením bylo intenzivní herní nasazení třídy 1.B, která v tiebreaku posledního utkání porazila velmi dobře hrající tým třídy 2.A.

V celkovém pořadí volejbalového turnaje zaujala první místo třída 1.B, druhá byla 2.A a na třetím místě skončila třída 3.C. Hráči všech tří družstev byli odměněni pamětními medailemi turnaje a sladkou odměnou v podobě velkého dortu. Jako bonus získala 1.B „Putovní pohár školy ve volejbalu“, který jí předali loňští vítězové – letošní maturanti ze třídy 4.C.

Stanislav Kettner

15. červen 2016 In Archiv akcí

Ve čtvrtek 2. 6. 2016 proběhlo v Obřadní síni Libeňského zámku slavnostní předávání maturitních vysvědčení studentům třídy 4. A třídní učitelky J. Mudrové.

Na úvod k přítomným promluvil člen zastupitelstva městské části Praha 8 pan Vít Césa a ředitel gymnázia pan František Kosina.

Součástí programu bylo  vystoupení studentů 3. ročníku Václavy Chmelové a Martina Vondry s krátkou literární ukázkou a školního pěveckého sboru pod vedením Šárky Trávníčkové za klavírního doprovodu Ivany Tolarové.

Hudba zněla i při samotném předávání vysvědčení, při kterém studenti z rukou pana ředitele převzali desky s vysvědčením, pamětním listem a někteří s věcnou odměnou.