GULZ – GYMNÁZIUM U Libeňského zámku, Praha - Filtrované položky podle data: říjen 2017
31. říjen 2017 In Novinky

Studenti všech tříd třetího ročníku absolvovali dne 23. 10. 2017 výukový program o sovách.  Dozvěděli se například, jak je to doopravdy s moudrostí sov nebo zda opravdu vidí lépe v noci. Hlavní náplní byla etologie sov spojená s ukázkami našich nejběžnějších zástupců.

R. Balounová

25. říjen 2017 In Novinky

Ve dnech 21. – 24. října 2017 se odehrál už šestý díl výměnných pobytů studentů i pedagogů naší školy a partnerského Gymnázia Kukučínova ze slovenského Popradu. Základem naší delegace byl tentokrát pěvecký sbor, který se představil v kulturních vstupech na perfektně připravené akci oceňování úspěšných studentů popradského gymnázia v mnoha kategoriích. Slovenští hostitelé se o nás po celou dobu vzorně starali a připravili nám bohatý a pestrý program. Se zasvěcenými průvodci (žáky i učiteli) jsme si prohlédli vše podstatné ve městě Poprad včetně jeho historické části Spišská Sobota, užili jsme si v bazénovém komplexu AquaCity i v zajímavé expozici Tricklandia ve Starém Smokovci. Chybět samozřejmě nemohl ani turistický výlet do Vysokých Tater. Tatranskou elektrickou železnicí jsme se vydali do stanice Štrbské Pleso a odtud pěkně pěšky k Popradskému plesu. Z reakcí všech účastníků byla patrná naprostá spokojenost s celým pobytem. Zástupci vedení obou škol s potěšením konstatovali, že zájem o společné akce je stále na vzestupu, a tak už začínáme plánovat další.

 R. Eliášek, T. Novák   

24. říjen 2017 In Novinky
Ve středu 18. řijna 2017 se konal Studentský štafetový maraton středních a vysokých škol. Závodu se zúčastnilo celkem 22 týmů z celé Prahy. Náš tým GULZ se skládal ze 7 kluků a 3 holek. Každý z nás běžel 4,2 km, což dalo dohromady vlastně celý maraton. Všichni do toho vložili maximum svých sil a po velice napínavém finiši to nakonec cinklo. Vybojovali jsme překrásné druhé místo časem 2:45:17. Jako výhru každý člen týmu obdržel dárkový poukaz do I'M FIT Wellness Fitness a drobné ceny od sponzorů akce. Určitě musíme také poděkovat panu profesoru Kanovovi, který nás ze všech sil povzbuzoval a podporoval až do úplného konce. Na závěr už jen stačí dodat, že jsme si to spolu skvěle užili a už netrpělivě vyhlížíme další maraton, který by se měl konat na jaře.
V. Dobiášová (3.C)
24. říjen 2017 In Novinky

Ve dnech 23. – 25. 11. 2017 (ČT, PÁ 9 – 18, SO 9 – 15) proběhne v Kongresovém centru Praha 22. ročník přehlídky pražských škol SCHOLA PRAGENSIS. Přijďte se podívat do našeho stánku č. 406 (4. patro).

I. Lambeitlová

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám