GULZ – GYMNÁZIUM U Libeňského zámku, Praha - Filtrované položky podle data: září 2017
27. září 2017 In Novinky

V pátek 22. 9. 2017 jsme se s naším týmem zdatných sportovců vypravili na atletické závody středních škol na Kotlářce. 24 statečných chlapců a dívek různého sportovního zaměření se odhodlaně vydalo reprezentovat školu mezi ostřílenými atlety.
Účastnili jsme se několika atletických disciplín, jako například vrh koulí, běh na různé vzdálenosti nebo skok do dálky či do výšky. V řadě z nich jsme jako jednotlivci obsadili skvělé umístění, ale výsledné skóre se počítalo v rámci týmu. Náš dívčí tým získal krásné 6. místo z celkových 12 týmů a chlapci obsadili 12. příčku ze 17. Konkurence byla obrovská, závodu se účastnila řada profesionálních atletů, ale naši sportovci nešli na hřiště s nejmenší známkou strachu.
Celý den byl hlavně o týmové spolupráci a "Gulzáci" byli rozhodně ti nejhlučnější fanoušci na stadionu. Během závodu panovala pohodová atmosféra a celý tým si den skvěle užil.
Všichni už nedočkavě odpočítáváme dny do dalších závodů a jsme odhodlaní podat ještě lepší výkony.

Kristýna Kavková (3.C)

26. září 2017 In Novinky

Stejně jako v předchozích letech se žáci všech tří tříd prvního ročníku vydali se svými třídními profesory do Srbska, aby si u Berounky užili mnoha her, pohybu, dobrodružství, fyzické a duševní aktivity i diskuse podporující samostatné myšlení a také se něco nového dozvěděli o své třídě.

Lucie Feyfrlíková

18. září 2017 In Novinky

Tým „Všichni za GULZ“ naběhal pro charitu 1359,6 km a přispěl tak částkou 67 980 Kč.
Naši žáci tímto výkonem podpořili mladé lidi z dětských domovů, aby mohli studovat.

Všem účastníkům patří velký dík!!!

Nejvíc kilometrů naběhali/nachodili:


Jakub Slanař (4.A) – 130,8 km
Sára Chaloupecká (3.C) – 106,8 km
Jan Zalužanský (4.A) – 100,8 km
Jiří Hlaváček (4.A) – 82,8 km
Ondřej Blecha (4.A) – 62,4 km
Tomáš Bína (4.A) – 56,4 km
Rebeca Šmejcká (4.A) – 48 km
Markéta Buřilová (4.A) – 45,6 km
Tomáš Mráz (2.A) – 43,2 km
Anna Vokrouhlecká (3.A) – 36 km

Eva Jirousová

13. září 2017 In Novinky

Dne 6. 9. 2017 jsme v rámci seminářů z fyziky, biologie a chemie navštívili Festival vědy, který se konal na Vítězném náměstí („Kulaťák“) v Praze 6. Festival navštívili studenti čtvrtého ročníku, kteří mají zapsány výše uvedené semináře. Cílem bylo zvýšit jejich zájem o technicky a přírodovědně orientované obory a seznámit je s různými technickými obory některých VŠ. Na Festivalu vědy se prezentovaly mnohé fakulty z ČVUT, VŠCHT, UK a jiných vysokých škol. Dále zde měl zastoupení např. Kriminalistický ústav, Unipetrol, DDM, Fyzikální ústav AV atd. Své fakulty zde zastupovali především jejich studenti, kteří mnohdy předváděli zajímavé experimenty a debatovali se zájemci. Z odezvy od našich studentů již máme kladné ohlasy na tuto akci. Představení různých VŠ v akci pro ně bylo větším přínosem než teoretické představení činnosti jednotlivých fakult.

 

Milan Kotulek

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám