GULZ – GYMNÁZIUM U Libeňského zámku, Praha - Filtrované položky podle data: září 2017
18. září 2017 In Archiv akcí

Tým „Všichni za GULZ“ naběhal pro charitu 1359,6 km a přispěl tak částkou 67 980 Kč.
Naši žáci tímto výkonem podpořili mladé lidi z dětských domovů, aby mohli studovat.

Všem účastníkům patří velký dík!!!

Nejvíc kilometrů naběhali/nachodili:


Jakub Slanař (4.A) – 130,8 km
Sára Chaloupecká (3.C) – 106,8 km
Jan Zalužanský (4.A) – 100,8 km
Jiří Hlaváček (4.A) – 82,8 km
Ondřej Blecha (4.A) – 62,4 km
Tomáš Bína (4.A) – 56,4 km
Rebeca Šmejcká (4.A) – 48 km
Markéta Buřilová (4.A) – 45,6 km
Tomáš Mráz (2.A) – 43,2 km
Anna Vokrouhlecká (3.A) – 36 km

Eva Jirousová

13. září 2017 In Archiv akcí

Dne 6. 9. 2017 jsme v rámci seminářů z fyziky, biologie a chemie navštívili Festival vědy, který se konal na Vítězném náměstí („Kulaťák“) v Praze 6. Festival navštívili studenti čtvrtého ročníku, kteří mají zapsány výše uvedené semináře. Cílem bylo zvýšit jejich zájem o technicky a přírodovědně orientované obory a seznámit je s různými technickými obory některých VŠ. Na Festivalu vědy se prezentovaly mnohé fakulty z ČVUT, VŠCHT, UK a jiných vysokých škol. Dále zde měl zastoupení např. Kriminalistický ústav, Unipetrol, DDM, Fyzikální ústav AV atd. Své fakulty zde zastupovali především jejich studenti, kteří mnohdy předváděli zajímavé experimenty a debatovali se zájemci. Z odezvy od našich studentů již máme kladné ohlasy na tuto akci. Představení různých VŠ v akci pro ně bylo větším přínosem než teoretické představení činnosti jednotlivých fakult.

 

Milan Kotulek

6. září 2017 In Archiv akcí

Na slavnostním shromáždění studentů a zaměstnanců školy, které se konalo dne 4. 9. 2017 k zahájení školního roku 2017–2018, byli oceněni studenti, kteří se umístili v soutěži „Naši nejlepší“ v uplynulém školním roce.

Tradičně byly vyhlášeny výsledky soutěží „Nejlepší studenti“ a „O nejlepší třídu“ a vyhlášeni „Skokani roku“.

Umístění studentů a vyhodnocení tříd je posuzováno podle stanovených kritérií, což je především prospěch s přihlédnutím k docházce a práci nad rámec školních povinností (reprezentace školy ve vědomostních soutěžích, charita a sportovní reprezentace). Podmínkou pro účast třídy v soutěži je mimo jiné také stoprocentní úhrada příspěvků SRPŠ, ve spolupráci s kterým soutěž probíhá.

Skokanem roku se stávají studenti, kteří dosáhli v předešlém školním roce výrazného zlepšení prospěchu ve srovnání s předcházejícím školním rokem.

 

SRPŠ při našem gymnáziu věnuje finanční prostředky na nákup odměn pro oceněné studenty – poukázek na knihy nebo vstupenek na filmová představení.

Nejlepším studentem školy byl v druhém pololetí školního roku 2016–2017 Richard Fluxa z 2.C. Nejlepší třídou druhého pololetí se stala 1.C s třídním profesorem Jiřím Bokem.

Seznam nejlepších studentů gymnázia je zveřejněn na desce cti školy.

L. Vašků

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám