GULZ – GYMNÁZIUM U Libeňského zámku, Praha - Filtrované položky podle data: únor 2018
28. únor 2018 In Novinky

Poslední únorový den se konalo školní kolo recitační soutěže Pražský kalich 2018. Soutěž byla zastoupena studentkami a jedním studentem,  zejména z 1. až 3. ročníku. Ukázalo se, že studenti při výběru preferovali texty od Jaroslava Seiferta. Poděkování s věcnou cenou v podobě knižních poukázek nakonec získaly recitátorky Anna MACHALICKÁ, Zuzana HRUŠKOVÁ a Ema VOKROUHLECKÁ. Všechny tři dívky se budou účastnit 23. března obvodního kola soutěže v Domě dětí a mládeže Spirála.

Držme jim palce.

Za komisi ČJL  O. Brandtová

28. únor 2018 In Novinky

Vzhledem k velice kvalitním výkonům jsme byli velice rádi, že můžeme předat nejúspěšnějším soutěžícím hodnotné ceny. Na 4. – 6.. místě soutěžící obdrželi typické britské pochutiny, za 3. místo dostala soutěžící knihu od G. Orwella – Animal Farm, cena za 2. místo bylo tričko se znakem Gryffindor ze série Harry Potter a vítězka obdržela knihu E. A. Poe – Tales of Horror v kombinaci se slušivými ponožkami opět ze série Harry Potter.

Studenti se umístili následovně:

1. Marie Matoušková                    44b.

2. Tereza Braná                          43b.

3. Alžběta Feinermannová            42b.

4. Jan Bartůšek                          41b.

5. Anna Kalinová                         37b.

6. Jan Šebek                              35b.

Všem velice děkujeme za účast a máme upřímnou radost z nadstandardních výkonů.

Za předmětovou komisi AJ Tomáš Ficza

6. únor 2018 In Novinky

Zima je tu -  a tak jako každý rok i letos vyrazili studenti prvního ročníku na hory na lyžařský výcvikový kurz. V týdnu od 20. 1. do 27. 1. 2018 to byly třídy 1.A a 1.B a v termínu 27. 1.  –  3. 2. 2018 třída 1.C. Ubytovaní jsme byli v penzionu Družba ve Františkově. Výcvik probíhal po družstvech jak na sjezdových lyžích, tak i na běžkách. Lyžovali jsme na vleku u penzionu, na vlecích „Modrá hvězda“ a na Lysé hoře. V programu nechyběly ani závody ve slalomu a běhu na lyžích. V letošním roce nám zájezd trochu komplikovalo počasí, a tak se třída 1.C nemohla zúčastnit celodenního výletu na běžkách.
Věříme, že se našim studentům na horách líbilo a budou na společně prožité chvíle rádi vzpomínat.

   
Za tým instruktorů Eva Jirousová

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám