GULZ – GYMNÁZIUM U Libeňského zámku, Praha - Filtrované položky podle data: duben 2018
23. duben 2018 In Novinky

Už je to tu zas! GULZ opět míří do finále Prince a Princezny Pražského Majálesu! Ani tento rok studenti našeho gymnázia nezaháleli a přihlásili se do soutěže o Prince a Princeznu Majálesu. Díky velkému počtu hlasů postoupili do semifinálového kola, které se konalo v sobotu 7. dubna v Theatro Music Clubu. Naše dva kandidáty, Kristínu Štelbackou a Jacka Vachatu, přišla podpořit spousta spolužáků a svými hlasy je dostali až do finále! A my doufáme, že je tam v ještě větším počtu všichni společně podpoříme a oba se stanou Princem a Princeznou Pražského Majalesu 2018! Pojďme jim pomoct společně s námi zvítězit! Pražský Majáles se koná v Letňanech 28. dubna.

 
Anna Sochůrková & Jan Zalužanský
 
23. duben 2018 In Novinky

Naše škola se zúčastní pilotního programu „Do školy na kole“.
V průběhu května bude jezdit do školy na kole 15 studentů z prvního a druhého ročníku a zapojí se i
čtyři pedagogové. Akce má podpořit alternativní dopravu po Praze a motivovat k pohybu.

Přeji hodně šťastných kilometrů!

Eva Jirousová, koordinátor školní akce

19. duben 2018 In Novinky

V pondělí 16. 4. 2018 byl pro studenty 2. ročníku uspořádán program z oblasti kariérového poradenství. První oblast se týkala podnikání v praxi, druhý tematický celek byl z oblasti policejní práce.

Tematický celek Můžeš podnikat byl zaměřen na začátky podnikání a založení vlastní firmy. Založení a postupné rozvíjení firmy představil pan Michal Šrajer. Ten založil a dále rozvíjel vývojářskou firmu mobilních aplikací INMITE. Druhým hostem byl pan Antonín Kokeš, jenž založil společnost ALBI, která začala výrobou a prodejem pohledů a přání. V současné době má Albi vlastní síť prodejen s deskovými hrami a dárkovými předměty. Dalším projektem je založení vlastního pekařství.

Druhou oblastí bylo seznámení studentů s prací Policie ČR. Hostem byli vrchní komisař kpt. Bc. Jiří Kaftan a npor. Mgr. Jiří Petřík s paní Hanou Jaškovou z personálního oddělení. Studenti se seznámili s náplní práce jednotlivých útvarů – od místního oddělení přes pohotovostní jednotku až po kriminální policii či útvar rychlého nasazení.

Na tento obsahový celek bude navazovat praktický workshop, který se uskuteční na konci tohoto roku. Praktického workshopu se už v březnu zúčastnila skupina zájemců z 3. a 4. ročníku; účastníci hodnotili program velice pozitivně.

Oba tematické celky studentům představily reálný pohled do praktického života.

Zapsal: Stanislav Kettner

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám