GULZ – GYMNÁZIUM U Libeňského zámku, Praha - Filtrované položky podle data: září 2018
28. září 2018 In Novinky

Dne 20. 9. 2018 proběhl každoroční chlapecký volejbalový turnaj mezi středními školami a ani tentokrát nechyběla naše škola. Turnaj probíhal za krásného, i když chladného dopoledne na kurtech Meteoru Praha. Každá škola byla zařazena do šestičlenné skupiny, z které postupovaly pouze dva týmy do krajského kola. Celkem se zúčastnilo 24 škol z různých částí Prahy. Naše družstvo šlo do turnaje s velkým nasazením a odhodláním, protože jsme měli silný tým (Ondra, Marek, Jakub, Vít, Tomáš, Matouš, Michal, Jáchym, Vašek) složený ze tří aktivně hrajících volejbalistů a dalších velice šikovných hráčů. Ačkoli naše nasazení bylo obrovské, prohráli jsme hned první zápas s Gymnáziem Litoměřická, jehož tým byl složený pouze a jen z volejbalistů. Další zápasy už byly vyrovnanější a nakonec jsme po skvělých bojích obsadili 5. místo ve skupině, které bohužel nebylo postupové, a tak se naše škola musela se třemi prohrami a dvěma výhrami s turnajem rozloučit. Celý turnaj měl bezchybný průběh a školy mezi sebou svedly zajímavé a napínavé zápasy. Závěrem bych chtěl poděkovat všem členům našeho týmu a dokonalému koučovaní ze strany pana profesora Stanislava Kettnera.                                  

Ondřej Piekarz, 4.B

26. září 2018 In Novinky

Patnáct studentů mělo v září 2018 příležitost prožít osm horkých a nabitých dnů v andaluském městě Málaga. Zájezd se podařilo realizovat díky finančnímu příspěvku z grantu Magistrátu hl. m. Prahy a také od SRPŠ.

Hlavní náplní pobytu byl intenzivní jazykový kurz, doplněný dalšími aktivitami, které nám připravila Escuela Internacional Cervantes, škola s akreditací od Instituto Cervantes.

Ubytování v místních rodinách i volný čas trávený jak v „naší“ čtvrti El Palo, tak v historickém centru města nebo na pláži byly skvělou příležitostí jak poslouchat, mluvit, prostě zažít španělštinu! Náš pobyt završil výlet do Granady a prohlídka historického skvostu Alhambra. Obnovení tradice zájezdů do Španělska se vydařilo!

Zdeňka Dobrozemská

21. září 2018 In Novinky

V období od 10. do 19. září 2018 proběhly postupně adaptační pobyty žáků všech tří tříd nového prvního ročníku.
Žáci se svými třídními učiteli strávili tři dny v Srbsku nedaleko Prahy. Náplní pobytu bylo vzájemné poznávání a utváření třídního kolektivu. Program byl veden zkušenou lektorkou a byl pestrý a zábavný. Věříme, že se všem první akce na gymnáziu líbila, budou na ni rádi vzpomínat a ve všech třídách zavládne přátelská atmosféra a vzájemná spolupráce.
Přejeme novým žákům hodně dalších společných zážitků a hlavně úspěšné studium v naší škole.
                                              

Za všechny třídní učitele v prvním ročníku                                                                                                                             

Eva Jirousová

18. září 2018 In Novinky

Dne 18. 9. 2018 jsme ve spolupráci se studenty a doktorandy z Matematicko-fyzikální fakulty UK uspořádali dopoledne plné experimentů. Pásmo pokusů bylo určeno pro naše žáky ze všech tříd druhého ročníku a žáky, kteří navštěvují seminář fyziky a informatiky. Studenti z „matfyzu“ předváděli pokusy zaměřené zejména na elektřinu a magnetismus, stavy vysokých a nízkých teplot, optiku apod. Naše žáky velmi zaujaly pokusy s kapalným dusíkem, se supravodivostí a nadchli se i pro „ohňovou show“, kdy si sami vyzkoušeli, jak se krotí oheň. Na konci každý žák dostal zmrzlinu vyrobenou na místě pomocí kapalného dusíku. Žáci se mohli přesvědčit, že fyzika nejsou pouze nudné vzorce, ale dokáže i pobavit.

Milan Kotulek

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám