ISIC

Pokyny pro objednání nebo prodloužení ISIC karet
Návod na řešení nejčastějších problémů

Vydání ISIC karty pro nově nastupující studenty 1. ročníku

Vyplnit tištěný formulář žádosti o ISIC kartu – ten je ke stažení ZDE.

Vyplněný a podepsaný formulář odevzdat na recepci gymnázia nebo zaslat poštou na adresu gymnázia. Formulář je možné odevzdat až na začátku školního roku. Výrobce karet potřebuje formulář v papírové podobě s originály podpisů – nestačí nám tedy zaslaný sken formuláře.

Na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.odešlete email, kde

uvedete své jméno, příjmení, kontaktní email, datum narození a jako přílohu připojíte fotografii obličeje v elektronické podobě. Bez zaslání těchto údajů a fotografie nemůžeme zadat průkaz do výroby.

POZOR - níže si pečlivě přečtěte požadavky na zasílanou fotografii. Pokud fotografie nebude vyhovovat požadavkům výrobce, budeme vás zpět informovat a musíte dodat novou. Zdržujete tak ale proces výroby.

Termín odeslání mailu s údaji a fotografií je max. do 7 dnů od konání informační schůzky s rodiči přijatých žáků, tzn. do 22.7.2020. Neposílejte nám ale zatím žádné peníze !!!

Platbu za ISIC kartu (290,- Kč) provedete v prvních dnech po nástupu na školu (začátek září) své třídní profesorce / profesorovi. Kartu obdržíte po zaplacení od třídní profesorky / profesora. V letošním roce nedokážeme kvůli nastálé situaci odhadnout, kdy budou karty na škole k dispozici. 

Požadavky na fotografii: Na fotografii by měla být pouze hlava s krkem a částí ramen. Obličej by měl být focen zepředu na jednobarevném (nejlépe kontrastním) pozadí, aby žádná část obličeje na pozadí nezanikala. Rozlišení fotografie by mělo být vyšší (min. 500 pixelů na delší straně). Formát zasílané fotografie by měl být typu obrázek - tedy např. JPG, BMP, GIF, PNG, atd. Neposílejte fotografie v negrafických formátech, jako např. PDF, DOC, DOCX, atd. Tvůrce karet většinou odmítá skenované pasové fotografie - neposílejte proto skenované papírové fotografie. Pokud bude vaše fotografie zamítnuta jako nepoužitelná, budete emailem vyrozuměni, abyste dodali jinou a kvalitnější.

Pokud máte kartu vystavenou jinde, než na naší škole, musí vám být vystavena zcela nová karta.

Vydání nové karty ISIC pro stávající studenty

Vyplnit tištěný formulář – ten je ke stažení ZDE.

Vyplněný a podepsaný formulář odevzdat v kabinetu M. Kotulka. U hospodářky M. Freudlové zaplatíte 290,- Kč. Na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.odešlete email, kde uvedete své jméno, příjmení, kontaktní email, datum narození a fotografii obličeje v elektronické podobě.

Požadavky na fotografii: Na fotografii by měla být pouze hlava s krkem a částí ramen. Obličej by měl být focen zepředu na jednobarevném (nejlépe kontrastním) pozadí, aby žádná část obličeje na pozadí nezanikala. Rozlišení fotografie by mělo být vyšší (min. 500 pixelů na delší straně). Formát zasílané fotografie by měl být typu obrázek - tedy např. JPG, BMP, GIF, PNG, atd. Neposílejte fotografie v negrafických formátech, jako např. PDF, DOC, DOCX, atd. Tvůrce karet většinou odmítá skenované pasové fotografie v nízké kvalitě. Pokud bude vaše fotografie zamítnuta jako nepoužitelná, budete emailem vyrozuměni, abyste dodali jinou a kvalitnější.

Hotová karta je k vyzvednutí u hospodářky M. Freudlové za cca týden od jejího objednání.

Prodloužení platnosti ISIC karty – blíží se doba její expirace

Prodloužit lze pouze karty, které byly vystaveny na naší škole. Kartu z naší školy poznáte podle loga školy na čelní straně karty a na zadní straně karty naleznete políčko pro nalepení tzv. revalidační nálepky, kterou se platnost karty prodlužuje o další rok.

Pokud máte kartu vystavenou na naší škole, u hospodářky M.  Freudlové zaplatíte 180,- Kč.  Revalidační nálepka je pak k vyzvednutí tamtéž za cca týden od objednání.

Pokud máte kartu vystavenou jinde, než na naší škole, musí vám být vystavena zcela nová karta.

U ISIC karty nefunguje elektronický čip – např. nelze na kartu načíst peníze na obědy

Oznámíte reklamaci u M. Kotulka (kab. Fyziky). Ten si opíše z karty vaše údaje. Poté vám bude objednán duplikát karty, který se v tomto případě vystavuje zdarma. Duplikát karty je k vyzvednutí u hospodářky M.  Freudlové za cca týden od objednání. Při převzetí duplikátu karty, musíte odevzdat původní vadnou kartu, jinak je výměna zpoplatněna částkou 110,- Kč, jako při ztrátě karty.

Ztráta nebo odcizení ISIC karty – platí pro karty vydané naší školou

U hospodářky M.  Freudlové oznámíte ztrátu a zaplatíte 110,- Kč. Duplikát karty je pak k vyzvednutí tamtéž za cca týden od objednání.

Zkrácený ceník karet ISIC / ITIC:

Nová karta:                                         290,- Kč
Prodloužení platnosti (nálepka):              180,- Kč
Vydání duplikátu při ztrátě karty:            110,- Kč
Výměna karty při nefunkčnosti čipu:     zdarma při odevzdání původní nefunkční karty, jinak 110,- Kč

Technické informace o ISIC kartách

Karty jsou vybaveny čipem EM-Marine s frekvencí 125 kH. Od června 2016 budou vydávány karty se dvěma čipy. Nově přibude čip Mifare, který pracuje s frekvencí 1,2 MHz a je kompatibilní s čipy městské hromadné dopravy.

Čip zůstává v kartě funkční i po skončení platnosti karty. Pokud tedy někdo nechce využívat slev poskytovaných na tuto kartu a chce ji používat pouze kvůli jejímu čipu, je to možné.

Při vydání duplikátu karty po její ztrátě či odcizení je povinností uživatele oznámit její ztrátu. Nově vydaný duplikát má jiné číslo čipu, takže je nutné provést zavedení nové karty do evidenčního systému.

Od ledna 2016 je možné při ztrátě nebo odcizení karty vydávat i duplikáty neplatných ISIC karet. Duplikát je tedy vydán i u karty, které skončila platnost a nebyla dále prodloužena.

I nadále však není možné vydat duplikát nebo prodloužit kartu, která nebyla objednána přes naši školu.

Neexistuje limit, kolikrát může být platnost karty prodloužena o další rok.

M. Kotulek

Zobrazeno 6003 krát

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám