ISIC

Vydání ISIC karty pro nově nastupující studenty 1. ročníku

Vyplnit tištěný formulář žádosti o ISIC kartu – ten je ke stažení ZDE.

Vyplněný a podepsaný formulář odevzdat na recepci gymnázia nebo zaslat poštou na adresu gymnázia. Formulář je také možné odevzdat až na začátku školního roku. Výrobce karet potřebuje formulář v papírové podobě s originály podpisů – nezasílejte nám tedy sken formuláře.

Na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.odešlete email, kde uvedete své jméno, příjmení, kontaktní email, datum narození a jako přílohu připojíte fotografii obličeje v elektronické podobě. Bez zaslání těchto údajů a fotografie nemůžeme zadat průkaz do výroby.

POZOR - níže si pečlivě přečtěte požadavky na zasílanou fotografii. Pokud fotografie nebude vyhovovat požadavkům výrobce, budeme vás zpět informovat a musíte dodat novou. Zdržujete tak ale proces výroby.

Termín odeslání mailu s údaji a fotografií je max. do 7 dnů od konání informační schůzky s rodiči přijatých žáků, tzn. do 22.7.2020. Neposílejte nám ale zatím žádné peníze !!!

Platbu za ISIC kartu (290,- Kč) provedete v prvních dnech po nástupu na školu (začátek září) své třídní profesorce / profesorovi. Kartu obdržíte po zaplacení od třídní profesorky / profesora. V letošním roce nedokážeme kvůli nastálé situaci odhadnout, kdy budou karty na škole k dispozici. 

Požadavky na fotografii: Na fotografii by měla být pouze hlava s krkem a částí ramen. Obličej by měl být focen zepředu na jednobarevném (nejlépe kontrastním) pozadí, aby žádná část obličeje na pozadí nezanikala. Rozlišení fotografie by mělo být vyšší (min. 500 pixelů na delší straně). Formát zasílané fotografie by měl být typu obrázek - tedy např. JPG, BMP, GIF, PNG, atd. Neposílejte fotografie v negrafických formátech, jako např. PDF, DOC, DOCX, atd. Tvůrce karet většinou odmítá skenované pasové fotografie - neposílejte proto skenované papírové fotografie. Pokud bude vaše fotografie zamítnuta jako nepoužitelná, budete emailem vyrozuměni, abyste dodali jinou a kvalitnější.

Pokud máte kartu vystavenou jinde, než na naší škole, musí vám být vystavena zcela nová karta.

Zkrácený ceník karet ISIC / ITIC:

Nová karta:                                                290,- Kč
Prodloužení platnosti (nálepka):                     180,- Kč
Vydání duplikátu při ztrátě karty:                   110,- Kč
Výměna karty při nefunkčnosti čipu:               zdarma při odevzdání původní nefunkční karty, jinak 110,- Kč

Technické informace o ISIC kartách

Karty jsou vybaveny čipem EM-Marine s frekvencí 125 kH. Od června 2016 budou vydávány karty se dvěma čipy. Nově přibude čip Mifare, který pracuje s frekvencí 1,2 MHz a je kompatibilní s čipy městské hromadné dopravy.

Čip zůstává v kartě funkční i po skončení platnosti karty. Pokud tedy někdo nechce využívat slev poskytovaných na tuto kartu a chce ji používat pouze kvůli jejímu čipu, je to možné.

Při vydání duplikátu karty po její ztrátě či odcizení je povinností uživatele oznámit její ztrátu. Nově vydaný duplikát má jiné číslo čipu, takže je nutné provést zavedení nové karty do evidenčního systému.

Od ledna 2016 je možné při ztrátě nebo odcizení karty vydávat i duplikáty neplatných ISIC karet. Duplikát je tedy vydán i u karty, které skončila platnost a nebyla dále prodloužena.

I nadále však není možné vydat duplikát nebo prodloužit kartu, která nebyla objednána přes naši školu.

Neexistuje limit, kolikrát může být platnost karty prodloužena o další rok.

M. Kotulek

 

Zobrazeno 8113 krát

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám